Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Zobacz rzemieślniczą piekarnię przyszłości wg studentów Le Cordon Bleu

dodano , Redakcja AK

Piekarnia jako ciepłe i atrakcyjne miejsce dla klientów różnych pokoleń. Z produkcją otwartą na klienta. Piekarnia pełne zieleni, będąca w zgodzie z naturą i działająca według zasady zero waste. 11 stycznia 2020 r. w Paryżu, podczas Europain, zobaczymy boulangerie przyszłości, zaprojektowaną przez studentów Le Cordon Bleu!

Le Cordon Bleu, wiodąca światowa sieć szkół sztuki kulinarnej i hotelarstwa, ​​weźmie udział w wystawie Europain w dniach 11-14 stycznia 2020 r. w Porte de Versailles w Paryżu. Po raz pierwszy, jako partner wystawy, Le Cordon Bleu Paris został wybrany do stworzenia rzemieślniczej piekarni przyszłości – Europain Lab – ze swoimi studentami. Ta nowa, inspirująca koncepcja boulangerie o powierzchni 280 m2 została stworzona przez firmę Sylvie Amar & Partners we współpracy z Moulins Viron. Pomysł na pop-up boulangerie, która będzie czekała na zwiedzających przez całe targi i oferowała szereg przekąsek, zrodził się z projektu edukacyjnego zespołu, w którym studenci Instytutu Le Cordon Bleu Paris mieli okazję pracować.

 
Innowacyjny projekt edukacyjny, który zachęca do przedsiębiorczości
 
W ramach projektu edukacyjnego 15 studentów Le Cordon Bleu Paris Institute programu Boulangerie pracowało nad swoją wizją przyszłości w ciągu 3 miesięcy. Byli w stanie pracować nad projektem ze studentami z innych programów szkoleniowych w Instytucie, takich jak studenci cukiernictwa, oraz studentami biznesu w dziedzinie sztuki kulinarnej. Studenci z różnych środowisk i różnych narodowości zostali podzieleni na zespoły i współpracowali z jednym z instruktorów szefa kuchni Instytutu, w konfiguracji podobnej do mikroprzedsiębiorstwa, żeby znaleźć rozwiązania spełniające oczekiwania konsumentów.
 – Chcieliśmy dać naszym studentom możliwość poznania innowacyjnej metody edukacyjnej. Szybko przyjęli ten pomysł i wykazali się wysokim poziomem profesjonalizmu podczas całego procesu. Wpadli na bardzo ciekawe pomysły dzięki zróżnicowanemu pochodzeniu i kulturze. Niektórzy pokazali nawet swoje umiejętności przedsiębiorcze. Nie możemy się doczekać, aż powstanie Europain Lab, w którym powstanie projekt studencki – wyjaśnił dyrektor techniczny Boulangerie, szef kuchni Olivier Boudot.


 
Każdy zespół przedstawił swój projekt jury złożonemu z ekspertów i profesjonalistów. Europain Lab jest interpretacją koncepcji „Muse” Li Fen Fonga, Mariany Fermin Salicetti i Nanqi Cheng, pod kierunkiem dyrektora technicznego Boulangerie i instruktora szefa kuchni Oliviera Boudota.
 
Boulangerie przyszłości widziane oczami studentów Instytutu Le Cordon Bleu Paris
 
Nawyki żywieniowe i oczekiwania konsumentów zmieniły się znacznie w ostatnich latach z powodu zmian w stylu życia. Dzisiaj coraz bardziej koncentruje się na problemach środowiskowych, zdrowotnych i społecznych i to właśnie te wyzwania starali się rozwiązać uczniowie.
 
To nie tylko Twoja piekarnia - miejsce pracy, ale ciepłe i atrakcyjne miejsce dla wszystkich pokoleń, łączące rzemieślnicze i technologiczne elementy. Roślinność jest obfita, a meble wykonane z naturalnych materiałów. Nic nie jest przypadkowe, aby stworzyć wrażenie wejścia w przytulną przestrzeń, która jest w harmonii z naturą. Chcąc poprawić jakość obsługi klienta, uczniowie zdecydowali, że płatność powinna być dokonywana kartą kredytową, a także opracowali system wstępnego zamawiania przez telefon komórkowy, mający na celu skrócenie czasu oczekiwania w kolejce w punkcie sprzedaży do maksimum.

Od strony produkcyjnej głównym celem studentów jest transparentność, która ma pokazać konsumentowi, jak powstają jego ulubione wypieki. Produkcja odbywa się pod czujnym okiem klientów. Rezultat: intymna przestrzeń, w której naprawdę czujesz się jak w domu. Widoczne są worki mąki, piekarnia otwiera się bezpośrednio w punkcie sprzedaży, a chleb jest sprzedawany bezpośrednio z blach do pieczenia.
 
Zespół odpowiedzialny za oferowane produkty również nadał przejrzystości zasadę przewodnią. Jadalne kody QR, „drukowane” bezpośrednio na chlebie, będą zawierać cenę, skład mąki, pochodzenie i odmiany pszenicy oraz informacje o wartości odżywczej. Celem tego menu jest rozliczalność: składniki sezonowe są koniecznością, a uczniowie wybrali mąki na bazie roślin strączkowych, takie jak ta stosowana w Instytucie Chleba Signature.
 
Piekarnia może mieć swój własny ekosystem, w którym nic nie jest wyrzucone. Wszystko można przetworzyć, dając drugie życie niesprzedanym towarom lub resztkom jedzenia. Przekąski będą zatem wytwarzane z okrawków z ciasta francuskiego, niesprzedanego chleba i ziaren destylowanego piwa. Niesprzedany chleb zostanie również wykorzystany do przygotowania słodkich i pikantnych grzanek.


Przyjdź i odwiedź Europain Lab od 11 stycznia 2020 r., nowoczesne miejsce, które pokazuje, że możliwe jest również przesunięcie granic w tym sektorze i ewolucja w kierunku coraz bardziej ekologicznych praktyk.