Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

FOODEXPO – spotkanie profesjonalistów z branży spożywczej i gastronomicznej

dodano , Redakcja PS

140 wystawców z 13 krajów – wiodący polscy przetwórcy, zakłady mleczarskie, producenci opakowań, systemów do etykietowania i magazynowania, profesjonalnej chemii. Oni oraz wykłady, seminaria i konferencje przyciągnęły do Gdańska ponad 4 tysiące branżowych zwiedzających z 23 krajów.

Tegoroczne imprezy targowe, które odbyły się pod koniec maja w Amberexpo, były odpowiedzią na zainteresowanie i zapotrzebowanie odbiorców świadomych konieczności zbliżenia się do natury i dbałości o zdrowie oraz poszukujących artykułów wyjątkowych.

FOODEXPO 2019
Na zorganizowanych po raz drugi w synergii z targami POLFISH FOODEXPO swoją ofertę prezentowali producenci i dystrybutorzy napojów, przypraw, mąki, produktów cukierniczych, zup czy win. Z sektora mleczarskiego (targi Mleczna Rewia) uczestniczyły w nich czołowe polskie zakłady i spółdzielnie mleczarskie (SM Mleczwart, SM Września, KeSeM, OSM Maluta, OSM Czarnków). Dzięki wieloletniej współpracy i wsparciu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich udział producentów i firm związanych z przetwórstwem produktów mlecznych dofinansowany był z Funduszu Promocji Mleka.
Obok produktów mleczarskich, zbożowych i dietetycznych swoją prezentację miały także wyroby regionalne prezentowane w ramach projektu Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie – produkty małych i średnich firm, płody z farm i hodowli ekologicznych, lokalnych przetwórni i gospodarstw.NOWE TECHNOLOGIE
Targi to przede wszystkim okazja do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i szansa na nawiązanie ważnych dla rozwoju firmy kontaktów handlowych. W tym roku w ofercie targowej można było znaleźć innowacyjne urządzenia wędzarnicze, systemy chłodzące i pakujące, sprzęt do utylizacji odpadów, wyposażenie dla gastronomii i sklepów oraz przedsiębiorstw oferujących kompleksowe projektowanie linii technologicznych i wdrażania systemów produkcyjnych. Przedsiębiorstwa zaoferowały ponadto: odzież jednorazową, obuwie, rękawice, okulary ochronne, środki czyszczące, urządzenia myjące i suszące, pojemniki i opakowania dla przetwórstwa czy firm cateringowych, samochody dostawcze i użytkowe dla gastronomii, najnowsze rozwiązania w transporcie spożywczym: monitoring pojazdów, innowacyjne oprogramowania i agregaty chłodzące oraz sklepy mobilne.

Kolejna edycja: 26-28 maja 2021 roku. Więcej informacji: www.polfishtargi.pl, www.foodexpo.pl

PATRONATY HONOROWE 2019:
POLFISH 2019 | Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska

FOODEXPO 2019 | Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska