Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Nadchodzi Ice Queen

dodano , Redakcja AK

Magda Gessler, znana restauratorka, wchodzi w branżę lodziarską. Niedawno w mediach społecznościowych zapowiedziała stworzenie marki Ice Queen Magda Gessler. Lody mają być produkowane według tradycyjnej receptury i na bazie naturalnych składników, przede wszystkim polskiej śmietanki. Chodzi o powrót do smaków z dzieciństwa.

Jak Magda Gessler opisuje stworzone przez siebie lody? – Odtworzyłam recepturę mojej prababci, która spędziła we Włoszech, na Sardynii, całe swoje życie i zawładnięta tym niezwykłym miejscem, jego kolorami, świeżością, intensywnością stworzyła pyszne lody. Puszyste, naturalne, zdrowe, przepełnione soczystością owoców, słodyczą czekolady czy esencją prawdziwej wanilii. Tę wyjątkową recepturę na grunt polski przeniosła moja babcia Halina. To ona w 1947 r. otworzyła kawiarnię „Pionierka” w Słupsku. Odważna, bezkompromisowa pokazała mi, że trzeba podążać za marzeniami. Wyczarowywała tam najwspanialsze smaki niczym wróżka!

Premiera marki odbędzie się 2 czerwca 2019 r. w ramach imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka na placu Europejskim w Warszawie. Od 10.00 do 16.00 restauratorka będzie częstować lodami. Docelowo lody Ice Queen będzie można kupić w całej Polsce – lista miejsc ma się niebawem pojawić w internecie.

Ewa Siuda-Szymanowska