Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

20 mln zł dla szkolnictwa zawodowego na Śląsku

dodano , Redakcja AK

Sposobem na promocję szkolnictwa zawodowego i podniesienie jego poziomu na Śląsku ma być dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego projekt „Śląskie. Zawodowcy”. Przeznaczony dla uczniów oraz nauczycieli szkół branżowych oraz techników trzyletni program wsparcia rusza we wrześniu.

„Śląskie. Zawodowcy” jest wspólnym projektem przedstawicieli Samorządu Województwa Śląskiego, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego celem jest lepsze dostosowanie ofert edukacyjnych szkół o profilu zawodowym w regionie do kluczowych potrzeb gospodarki. Co dokładnie to oznacza?

W ramach programu uczniowie szkół branżowych i techników będą mogli w latach 2019-2022 skorzystać z oferty staży, praktyk i szkoleń zawodowych. Dzięki temu podczas wchodzenia na rynek pracy będą posiadali odpowiednie kompetencje oraz kwalifikacje do wykonywania wybranego zawodu.

Projekt „Śląskie. Zawodowcy” skierowany jest nie tylko do osób młodych, rozpoczynających karierę zawodową. Zgodnie z założeniami ma on również umożliwić dokształcanie się nauczycielom pracującym w jednostkach szkolnictwa zawodowego. Inicjatywy organizowane w ramach projektu mają pochłonąć 20 mln złotych, a jego start przewidziany jest na jesień bieżącego roku.

Małgorzata Milian-Lewicka