Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Lokalnie i ze smakiem

dodano , Redakcja AU

I Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek Powiatu Gliwickiego zgromadził prawdziwe tłumy, a uczestnicy konkursu oraz wystawcy udowodnili, że lokalnie nie znaczy na niższym poziomie.

Współcześni konsumenci są nie tylko coraz bardziej świadomi, ale też spragnieni eventów kulinarnych. O ile na mapie kolejnych miast i miasteczek pojawiają się liczne zloty food trucków i festiwale smaków itp. to jednak niewiele jest eventów dedykowanych samym słodkościom. Dlatego pomysł organizatorki I Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek Powiatu Gliwickiego, Reginy Wieczorek, był tak trafiony. A 24 marca w Leśnej Perle pojawiły się istne tłumy odzwiedzająych. Festiwal to przede wszystkim konkurs, w którym mogli wziąć udział zarówno profesjonaliści jak też amatorzy. Prócz tego  wystawcy - okoliczne cukiernie oraz lodziarnie, a także producenci sprzętów i dekoracji - zaprezentowali wiosenne i wielkanocne nowości. Imponujące desery lodowe dekorowane żywymi kwiatami, dekoracje czekoladowe i monoporcje w intensywnych barwach pojawiły się na pokazach gości specjalnych: mistrza lodziarstwa, Krzysztofa Klapeca, mistrza cukiernictwa  właściciela Sweet Home Silesia, Tomasza Nowaka oraz naszej redakcyjnej koleżanki, specjalistki od czekolady, Natalii Ignacek, czyli Aurory :-)

 

 

Konkursowe słodkości oceniali, m.in. poseł Barbara Dziuk, starosta gliwicki Waldemar Dombek oraz Katarzyna Panfiluk, nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

 


 

Organizatorka wydarzenia, Regina Wieczorek (trzecia z lewej), już zapowiedziała kolejną edycję za rok.

 

 

Nowoczesne słodkości w wydaniu ekipy Sweet Home Silesia

 


Lista nagrodzonych:

Kategoria - TORT "Pasjonaci słodkości"

I miejsce - Żaklina Gorzel

II miejsce - Karolina Szmuc

III miejsca - Natalia Podniesińska oraz Agnieszka Stenchlik

Tort laureatki I miejsca - Żakliny Gorzel

 


Kategoria - CIASTECZKO "Pasjonaci słodkości"

I miejsce - Magdalena Flak

II miejsce - Małgorzata Mrozowska - Pałgan

III miejsce - Małgorzata Surdel


Kategoria - TORT "Organizacje społeczne"

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Żernicy

II miejsce - Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bojszowie


GRAND - PRIX Festiwalu otrzymało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bojszowie