Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Młode talenty na start!

dodano , Redakcja AU

Już 30 stycznia rusza kolejna edycja turnieju dla uczniów w zawodach piekarz i cukiernik! Ich tegorocznym zmaganiom przyświeca hasło: Rzemiosło - nasza przyszłość.

Już 30 stycznia 2019 we Wrześni odbędzie się  kolejna XXIV edycja turnieju dla uczniów w zawodach cukiernik, piekarz oraz kucharz. Program eliminacji wojewódzkich obejmuje zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Tematem przewodnim jest hasło: Rzemiosło - nasza przyszłość.

 


Młodzi cukiernicy będą musieli wykazać się w zadaniach takich jak:  Tort 1 –piętrowy, figurki marcepanowe, ciastka bankietowe, napis okolicznościowy z czekolady. Z kolei piekarze  będą musieli zaprezentować eksponat artystyczny wykonany ze specjalnie przygotowanego ciasta uformowanego w kształt dowolnej figury. Ponadto będą musieli upiec też. Chleb okolicznościowy ozdobiony elementami ciasta martwego, bułki poznańskie, chałki, rogale. Uczniowie obu kategorii mogą w sumie zdobyć 70 punktów, zdobywając je nie tylko za smak i walory artystyczne, ale też za umiejętne nawiązanie do tematu, a także czystość stanowiska i dobór technik pracy.

 


XXIV  Turniej dla uczniów w zawodzie piekarz, cukiernik, kucharz

ZSZ Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich

ul. Koszarowa 12, Września (aula, p. III)

Godz.: 8:00-16.00

Więcej informacji: KLIK!