Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Piernikowe miasto przyszłości

dodano , Redakcja AU

Coroczna wystawa piernikowego miasta zagościła już po raz trzeci w Victoria&Albert Museum w Londynie. Od 8 grudnia odwiedzający mogą zobaczyć ponad 60 jadalnych budowli.

Stworzone przez Muzeum Architektury miasto z piernika ma na celu połączenie społeczeństwa z architekturą poprzez innowacyjną wystawę zaprojektowaną na okres świąteczny. Już trzeci rok z rzędu Gingerbread City gości w słynnym londyńskim muzeum Victorii&Alberta.  Tematem przewodnim jest hasło:  "Imagining the Future City". 

Architekci, inżynierowie i projektanci połączyli swoje talenty, aby stworzyć niezwykłe miniaturowe miasto - wykonane w całości z piernika - na które składa się ponad 60 budynków. W pełni oświetlona konstrukcja obejmuje domy, bloki biurowe, zabytki i mosty, a także kino, bibliotekę, miejską farmę, stadion sportowy i ogrody botaniczne.

 Wystawa opiera się na projekcie stworzonym przez firmę architektoniczną Tibbalds Planning and Urban Design i zaangażowała wiele innych firm architektonicznych i projektowych, które promują zrównoważony rozwój, innowacje i odpowiedzialność społeczną w planowaniu miast. Miasto ma służyć człowiekowi - jego zdrowiu oraz rozwojowi. Głównym punktem wystawy jest SugarLoop, która obejmuje kolej miejską, kolejki linowe i ścieżki rowerowe. Zobaczymy też pub Hot Cross z minibrowarami promującymi zrównoważone uprawy chmielu oraz kino Curdzon, w którym do zasilania ekranu wykorzystuje się hydroponikę. Współczesne schronisko dla osób tymczasowo bezdomnych Holland Harvey z kawiarnią społeczną, lokalnym sklepem i miejscem pracy zwraca uwagę na 7500 osób, które co roku śpią na ulicach Londynu.

Wystawa promuje również innowacyjność w budownictwie (i cukiernictwie), jako że Foster i Partnerzy wykorzystali robota do pomocy w budowie pierników. Wszelkie dekoracje i detale zostały wykonane z jadalnych słodkich elementów, takich jak: lukier, pianki, cukierki i lizaki.

 Podczas odwiedzin piernikowego miasta rodziny z dziećmi mogą wziąć również udział w warsztatach tworzenia własnego jadalnego budynku. Wystawa otwarta 8 grudnia potrwa do 6 stycznia. Koszt biletu - £6.

Więcej informacji >>> thegingerbreadcity.com