Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Pierwsza na świecie żurawina Crunchy Cranberries™ z Ocean Spray

dodano , Redakcja PS

Na Międzynarodowych Targach Spożywczych SIAL w Paryżu, które odbyły się w dniach 21-25 października, firma Ocean Spray wraz z Bösch Boden Spies, producentem składników z Hamburga, zaprezentowała pierwszą na świecie Crunchy Cranberries™ - suszoną, słodzoną żurawinę.

Crunchy Cranberries™, wyrób Ocean Spray, wiodącego producenta żurawiny, wyróżnia to, że dzięki specjalnemu procesowi wyjątkowo długo pozostają chrupiące. To otwiera przed producentami żywności nowe, innowacyjne możliwości i sposoby ich zastosowania. Nowa przekąska owocowa została nominowana do nagrody w dziedzinie innowacji „SIAL Innovation Award 2018”.
Suszone przekąski owocowe to ostatni krzyk mody. Są bardzo lubiane przez konsumentów na całym świecie, a ich popularność stale rośnie. Jednocześnie niezmiennie modna jest chrupka tekstura.

Praktycznie każdy innowacyjny produkt musi mieć w sobie coś chrupiącego. Teraz firma Ocean Spray, specjalizująca się w produktach z żurawiny połączyła te dwa trendy żywnościowe i stworzył coś całkiem nowego - Crunchy Cranberries™. Nowy składnik spożywczy łączy w sobie klasyczny aromat i soczystą czerwień suszonych, słodzonych żurawin wraz ze wszystkimi ich zaletami z teksturą, która dłużej pozostaje chrupiąca. 

Kluczowym elementem innowacji jest zastrzeżona technologia suszenia opracowana przez firmę Ocean Spray. To dzięki niej żurawina jest tak chrupiąca. W wyniku procesu suszenia udało się uzyskać składnik owocowy, który oferuje producentom żywności szereg nowych korzyści.

 

Owoce żurawiny Crunchy Cranberries™:
- są sypkie i łatwe do użycia w kuchni,
- oferują nowe możliwości zastosowania do przekąsek i mieszanek śniadaniowych ze względu na niską zawartość wilgoci (<5%) ,
- mają trwały, nie ulegający zmianie kształt,
- są soczyście czerwone,
- zachowują chrupką teksturę nawet w produktach mlecznych,
- mają okres przydatności do spożycia aż 15 miesięcy.

Żurawina Crunchy Cranberries™ może być wykorzystana na wiele różnych sposobów, na przykład do polew czekoladowych, jako dodatek do jogurtów i sałatek, do płatków śniadaniowych, jako przekąska na drogę lub jako alternatywa dla tradycyjnych chipsów.


Suszona słodzona żurawina Crunchy Cranberries™ z firmy Ocean Spray Bösch Boden Spies oraz Ocean Spray i dwa przykłady zastosowania zaprezentowane przez firmę Bösch Boden Spies