Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Cukierniku, dekoratorze! Pokaż swoje prace na Expo Sweet 2019

dodano , Redakcja AK

Już w lutym 2019 r. odbędą się Mistrzostwa Polski w Dekoracji Tortów dla cukierników i dekoratorów cukierniczych oraz Otwarty Konkurs Dekoracji Cukierniczych dla profesjonalistów i pasjonatów! Sprawdź, dlaczego warto wziąć w nich udział.

Zawody dla profesjonalistów z finałem w Mediolanie

Mistrzostwa Polski w Dekoracji Tortów jest adresowany dla osób związanych zawodowo z branżą, prowadzących działalność lub zatrudnionych w firmach cukierniczych. Regulamin Mistrzostw wymaga przygotowania tortu nie tylko od strony dekoracyjnej, ale także smakowej. Organizatorzy wychodzą z założenia, że w tortach najważniejszy jest smak, bo taki jest główny cel każdego tortu – zostać zjedzonym. Dekoracje są elementem wtórnym, choć ze względu na szczególne przeznaczenie tortu, strona estetyczna jest w nim niezwykle ważna. Dlatego obydwa te czynniki muszą być brane pod uwagę podczas oceny. Jeśli jednak ktoś czuje się na siłach i ma dość umiejętności, aby jego tort był zarówno smaczny, jak i piękny, to zdecydowanie powinien przesłać zgłoszenie do Mistrzostw.

Zwycięzca ma zapewniony start w Mistrzostwach Świata w Mediolanie. Sam udział w finalne Mistrzostw Świata jest niewątpliwą nobilitacją i dużym krokiem w karierze, a gdyby jeszcze udało się komuś zająć w Mediolanie wysokie miejsce, no to już mamy prawdziwą pełnię szczęścia. Lepiej więc nie przegapić okazji, bo Mistrzostwa Świata w Mediolanie odbywają się raz na dwa lata.

Konkurs dla każdego, z nagrodami dla każdego

Drugim konkursem, do którego chcielibyśmy zachęcić naszych Czytelników, jest Otwarty Konkurs Dekoracji Cukierniczych. Tu może wystartować każdy – zarówno zawodowy mistrz cukiernictwa, jak i hobbysta-amator, który prezentuje swoje prace na Facebooku i obdarowuje nimi rodzinę. Przygotowano dużą liczbę miejsc startowych i prawie na pewno wszyscy się zmieszczą. Ze względu na znaczne zainteresowanie poprzednią edycją organizatorzy są zdeterminowani, aby umożliwić start jak największej liczbie chętnych. Zapowiedzieli, że w przypadku, gdyby zabrakło miejsca na hali, gotowi są dostawić hale tymczasowe, byle tylko umożliwić prezentację jak największej liczby prac.

Warto zwrócić uwagę na nagrody, jakie przygotowano dla uczestników – każdy, kto uzyska odpowiednią liczbę punktów, otrzyma wyróżnienie – złoto, srebro lub brąz. System jest więc bardzo podobny do stosowanych w Birmingham, Miami czy Katowicach. Organizatorzy Expo Sweet nie byliby sobą, gdy nie podnieśli poprzeczki jeszcze wyżej – tu każdy, kto otrzyma srebrne lub złote wyróżnienie, może liczyć na gwarantowaną nagrodę pieniężną od 200 do 400 zł netto. Dodatkowo każdy zwycięzca w jednej z pięciu kategorii otrzyma 1000 zł. Jeśli więc znajdzie się ktoś na tyle zdolny i pracowity, aby zgłosić prace w we wszystkich pięciu kategoriach i wszystkie je wygrać, to teoretycznie może wywieźć z Expo Sweet nawet 7000 zł. To oczywiście tylko teoria, bo przygotowanie aż pięciu prac wymaga poświęcenia naprawdę dużej ilości czasu, a akurat tego obecnie wszystkim brakuje. Natomiast na pewno warto spróbować swoich sił choćby po to, aby obejrzeć swoją pracę na tle konkurentów, a może przy tym uda się zdobyć cenną nagrodę. Zresztą organizatorzy postawili sobie z punkt honoru, aby nikt nie wyjechał z konkursu z pustymi rękami i dla każdego uczestnika przygotowali profesjonalny fartuch, więc nawet jeśli nie uda się zdobyć nagród finansowych, to i tak warto wystartować.

***

Przypominamy, że Expo Sweet już w lutym, tradycyjnie od niedzieli do środy w dniach 17-20 lutego 2019 r. Oczywiście redakcja Mistrza Branży będzie czekać na stoisku przy wejściu do hali nr 1.