Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Akademia Kobiet: Spotkanie pełne kobiecej mocy!

dodano , Redakcja AK

„Zapal się do działania!” – pod takim hasłem odbyła się III Akademia Kobiet, wydarzenie, które łączy kobiety przedsiębiorcze, poszukujące motywacji, wiedzy i możliwości spędzenia czasu w gronie wartościowych, ciekawych i inspirujących osób. Ponad 200 kobiet z całej Polski, 23-24 czerwca, spotkało się z ludźmi sukcesu.

Jak żyć, by być szczęśliwą? Jak łączyć życie prywatne z zawodowym, by czuć się kobietą spełnioną i zadowoloną z życia? Na co zwrócić uwagę prowadząc własną firmę? Jak efektywnie budować relacje biznesowe, by na ich gruncie tworzyć swój biznes? Na te i inne pytania szukały odpowiedzi uczestniczki tegorocznej Akademii Kobiet, wydarzenia, które jest przestrzenią spotkania kobiet, które osiągnęły sukces, z tymi, które szukają inspiracji, by odważyć się na wybór swojej ścieżki życiowej.

Harmonijny rozwój to klucz do szczęśliwego życia

Program Akademii Kobiet był niezwykle rozbudowany, ale jednocześnie poruszający najważniejsze tematy związane z życiem zawodowym, relacjami czy zdrowiem. Wydarzenie rozpoczęło się od porad: jak budować zawodowe relacje, wywierać dobre pierwsze wrażenie, efektywnie prowadzić sprzedaż oraz własny biznes.

WIĘCEJ INFOGRAFIK w wykonaniu Mai Jarzębowskiej na końcu relacji

Uczestniczki miały także szansę dowiedzieć się, jak w zgodzie ze sobą, prowadzić zdrowy styl życia; uzyskały garść praktycznych informacji dotyczących wizerunku w biznesie czy wykorzystania sztuki we wnętrzach. Nie zabrakło wielu rozmów o relacjach, przyjaźni, emocjach – tematy wywołały żywą dyskusję i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem kobiet. Swoimi doświadczeniami i historiami z własnego życia podzielili się m.in. Jakub Wesołowski, Karolina Malinowska, Beata Sadowska, Hanna Bakuła i Katarzyna Cichopek. 

– Uczestniczki już po przekroczeniu progu Hotelu Brant w Majdanie zostały zaproszone do aktywnego udziału w wydarzeniu. Grupa networkerów witała ich już przy wejściu, by pomóc nawiązać nowe kontakty, a także poczuć się dobrze w nowej społeczności. Obserwowałam uważnie, jak wiedza otrzymana już na początku wydarzenia pomogła im nawiązywać znajomości, i tym samym wrócić do domu z wartościowymi relacjami – mówi Monika Lichota, pomysłodawczyni i organizatorka Akademii Kobiet.

Czas spędzony w kobiecym gronie wzmacnia i daje siłę do działania

Weekend spędzony na Akademii Kobiet to także czas, kiedy na chwilę można było oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować i doświadczyć niecodziennej atmosfery w luksusowym hotelu. Stąd w programie znalazły się także dodatkowe atrakcje. Podczas wydarzenia odbył się wernisaż prac Miłosławy Skoczek-Śliwińskiej. Wieczór pierwszego dnia Akademii Kobiet zakończyła uroczysta gala z konkursem wizytówkowym, w którym uczestniczki miały szansę wygrać atrakcyjne nagrody od partnerów wydarzenia. Pokaz tańca Roberta Kochanka oraz recital Moniki Dryl dostarczyły wielu wrażeń, emocji i spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

– To, co niezmiennie dodaje nam siły do działania, to niezwykła energia kobiet, które przyjeżdżają na Akademię Kobiet. Ich zapał do działania, chęć poszerzania wiedzy są niesamowite. Kobiety dzielą się swoimi przeżyciami, nawiązują nowe kontakty, które nierzadko okazują się znajomościami na dłużej, zarówno zawodowymi, jak i prywatnymi – mówi Monika Lichota pomysłodawczyni i organizatorka Akademii Kobiet.

Wydarzenie po raz kolejny było narzędziem do budowania pozytywnych przekonań o sobie w swojej pracy, finansach, osiąganiu pełni życia w wielu jego aspektach. Dostarczyło sporo emocji, śmiechu, ale także refleksji nad ważnymi dla wszystkich kobiet tematami. Po raz kolejny uczestniczki wróciły do domu pełne motywacji, bo Akademia Kobiet ma na celu przede wszystkim zapalić do działania, tak by doświadczenia i wiedzę zdobytą podczas wydarzenia, móc wykorzystać później także w praktyce. Kolejna edycja planowana jest na listopad 2018 roku. Więcej na www.akademiakobiet.pl

***

ZDANIEM UCZESTNICZKI

Akademia Kobiet to wydarzenie, które emanuje energią! Energia pochodzi nie tylko od prelegentów ale również od każdej jednej uczestniczki. Podczas Akademii miałam przyjemność i zaszczyt robić zapis graficzny na żywo tzw. graphic recording. Pomimo kilkunastu prelekcji, które narysowałam na żywo i wielu godzinach ciężkiej pracy i koncentracji na wszystkich możliwych poziomach, dalej miałam chęć działać.

To niesamowite, ile w dwa dni można się nauczyć i skorzystać. Każda jedna mowa osoby, która w życiu osiągnęła sukces, była dla mnie inspirująca. To wydarzenie przyciąga osoby uśmiechnięte, otwarte, pomocne, osoby chętne do działania, żądne nowej wiedzy. Kto jeszcze nie był, powinien się koniecznie pojawić na kolejnej edycji! Gwarantowana wspaniała atmosfera, dużo atrakcji i wybitne towarzystwo.
Poniżej „skrót” prelekcji w postaci notatek zrobionych przeze mnie.
Maja Jarzębowska - Captured by Maja

Partnerem Akademii Kobiet są: Mistrz Branży oraz Cake Festiwal Poland