Stworzyłeś magiczny smak tortu na Boże Narodzenie? Pomożemy Ci stworzyć wokół niego świąteczną aurę. Odkryj walory masy cukrowej POP firmy Modecor i ciesz się przygotowaniami do świąt!
Podobne artykuły
Masa cukrowa POP została tak opracowana, by ułatwić życie cukiernikom i dekoratorom, zapewnić ładny wygląd wypiekom, sprostać różnicom temperatur i sprawić przyjemność podczas konsumpcji. Świetnie nadaje się do obkładania tortów, a po dodaniu CMC również do tworzenia płaskorzeźb i figurek 3D. Masa jest dostępna w gamie 12 kolorów i 4 gramatur. Nie zawiera uwodornionych tłuszczów i glutenu.
Wszystko, co musisz wiedzieć o masie cukrowej POP
• POP do obkładania tortów
Masa cukrowa POP jest niezwykle elastyczna, możesz ją rozwałkować za pomocą wałkowarki na 1 mm grubości.
• POP jest elastyczna
Możesz nią z łatwością obkładać torty o wysokości do 10 cm bez ryzyka zapadania się i pękania masy cukrowej.
• POP jest plastyczna
Nawet po upływie kilku minut od rozwałkowania POP jest tak plastyczna, że nie zmienia ani swojej szerokości, ani długości.
• POP jest odporna na wilgoć
POP wykazuje odporność na wilgoć nawet w pomieszczeniach o wilgotności powyżej 77% bez utraty swojej wydajności.
• POP do modelowania
Dodając szczyptę CMC, POP staje się idealna nawet do tworzenia figurek 3D i kwiatów o bardzo cienkich płatkach.
• POP jest odporna na szok termiczny
Dzięki kompozycji opartej na nieuwodornionych tłuszczach i olejach POP jest wy-jątkowo odporna na szok termiczny (np. przy przenoszeniu z lodówki do temperatury pokojowej).
• POP ma w 100% naturalną biel
Biały kolor POP uzyskuje się dzięki zawartości cukru o wysokiej czystości (1° CEE). Z tego powodu POP nie zawiera dwutlenku tytanu.
• POP rozpuszcza się w ustach
POP zawiera cukier o granulacji 11 mikronów, więc jej konsystencja jest idealnie gładka i nie pozostawia uczucia „piasku” w ustach.
• POP jest łatwa w przechowywaniu
Torty przekładane kremem maślanym i obłożone POP mogą być przechowywane w 4°C do 48 godzin bez zapadania się, topnienia i nadmiaru wilgoci na powierzchni.
Magia świąt z masą cukrową POP
Wałkujemy masę cukrową PoP.
Obkładamy nią tort.
Wygładzamy nierówności packą do gładzenia.
Radełkiem odcinamy nadmiar masy cukrowej.
Przy użyciu kleju cukierniczego mocujemy dekoracje z masy cukrowej.
Paski z masy cukrowej przyklejamy na spód każdego piętra.
Używając cukru królewskiego, wykonujemy efekt śniegu.
Wszystkie figurki przyklejamy za pomocą kleju cukierniczego.
Z masy cukrowej PoP wykonujemy śnieżne kulki.
fot. Anna Kucia