Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Targi yummex Middle East w Dubaju – rośnie rynek słodyczy i przekąsek

dodano , Redakcja AK

Yummex Middle East w Dubaju to największe i czołowe wydarzenie branżowe na rynku słodyczy i przekąsek w rejonie MENA (Bliskiego Wschodu i północnej Afryki), określane jako siostrzana impreza targów ISM w Kolonii. Jedenasta edycja odbyła się 18-20 września br.

Wrześniowe targi yummex Middle East odbyły się w ramach Dubajskiego Międzynarodowego Tygodnia Turystyki z pięcioma innymi współorganizowanymi targami o tematyce gastronomicznej i hotelarskiej, co pozwoliło wykorzystać ich synergię. Targi zgromadziły 333 wystawców z 43 krajów, którzy zaprezentowali swoje nowe produkty i trendy rynkowe ponad 8500 odwiedzających branżystów ze 111 krajów . W tej edycji po raz pierwszy pojawili się wystawcy z Argentyny, Rumunii i Szwajcarii. Oferta słodyczy i przekąsek była prezentowana w 18 regionalnych i międzynarodowych pawilonach. Z polskich firm z sektora słodyczy na targach zaprezentowały się: Argo, Astra, Bogutti, Jutrzenka Dobre Miasto, Majami, Maspex, Secpol, Vobro, Wawel, ZPC Brześć.

W ramach specjalnego wydarzenia „Innovation Corner” partner yummex ME, firma Innova Markets Insights, prezentowała globalne trendy 2017 w branży słodyczy, pokazując ich oddziaływanie na rynku MENA. Najlepsze nowe, innowacyjne produkty zostały nagrodzone w konkursie yummex Innovation Awards.

Nagrody przyznano już po raz czwarty, w czterech kategoriach: produkty czekoladowe, cukierki miękkie i twarde, produkty piekarnicze, przekąski. Zwycięzcy:

- w kategorii produktów czekoladowych: Fitmeals Protein Chocolate Crossies niemieckiej firmy Fitmeals (zdrowe proteinowe słodycze niskowęglowodanowe, bez cukru i glutenu)

- w kategorii cukierków: Nom Noms Sours Cola (kwaśne pianki o smaku coli, produkt dubajskiej firmy Blooming Foods, która jako pierwsza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich produkuje pianki z certyfikatem Halal)

- w kategorii produktów piekarniczych: Y3K Cosmic Cookie Mousse Cake (mrożone ciasto na bazie Oreo i ciasteczek z kawałkami czekolady, produkt amerykańskiej firmy Y3K)

- w kategorii przekąsek: Caramoon bułgarskiej firmy Agro Bio Seed (karmelowy popcorn o kształcie inspirowanym Księżycem).

Kolejna edycja yummex ME odbędzie się w Dubaju 16-18 września 2018.