Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Crème brûlée

dodano , Arlekino, materiał promocyjny

autor: Karol Łazarewicz-Pudłowski, technolog firmy Comprital Polska

Naszym celem jest pokazanie, że można produkować lody w pełni naturalne, bez użycia past z dodatkiem barwników czy innych składników o niezrozumiałym pochodzeniu. Do produkcji lodów użyto: laski wanilii z Madagaskaru, naturalną pastę waniliową Giubileo firmy Compri­tal, pasteryzowane żółtka (Tuorlo Vivo Comprital), skórkę z pomarańczy, dodano także burbon, a do dekoracji wykorzystano skarmelizowany cukier trzcinowy. Cieszymy się sukcesem klientów, z którymi mieliśmy przyjemność dzielić się naszymi pomysła­mi. Na bazie nowych inspiracji budujemy wachlarz bardzo ciekawych receptur, tworzymy smaki lodów przyjmowane z entuzjazmem przez konsumentów i smakoszy. Pozytywny odbiór i współ­praca z klientami jest prawdziwą motywacją i inspiracją do pracy nad kolejnymi smakami. W ten sposób powstają niecodzienne połączenia smakowe. Przykładem mogą być smaki: mango lassi, zielona herbata z kwaśną pomarańczą i kardamonem – NARANDŻ czy salsy i variegato: salsa Maroko, krem angielski oraz orientalne variegato z szafranem.


RECEPTURA

Creme brulée
4000 g bazy białej
100 g pasty Wanilia Madagaskar Comprital
250 g żółtek Tuorlo Vivo Comprital
80 g burbona, np. Baker’s lub Jim Beam
50 g śmietany 30%  
150 g cukru trzcinowego do dekoracjiPrzygotowanie lodów
Comprital Przygotowujemy bazę śmietankową. Następnie odważamy w odpowiednich proporcjach pastę VANILIA MADAGASKAR GIUBILEO oraz 2 laski wanilii żółtka TUORLO VIVO COMPRITAL.
Myjemy 3 pomarańcze, ścieramy z nich skórkę i dodajemy do masy Skórka otarta z 3 pomarańczy lodowej. Z lasek wanilii wyjmujemy ziarno i również dodajemy do lo­dów. Odważone składniki miksujemy blenderem i wlewamy do frezera.
Cukier trzcinowy (do dekoracji) wysypujemy na pergamin, topimy palikiem cukierniczym, bryłki rozdrabniamy, używając moździerza. Przy wyciąganiu lodów z frezera przesypujemy je cukrem trzcinowym.