Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Targi Südback 2016: rynek wrze!

dodano , Redakcja PS

Ponad 38 tys. zwiedzających, pełne hale i świetny nastrój. Poziom międzynarodowego charakteru targów został po raz kolejny rozszerzony.

Po czterech dniach pełnych sukcesu, tegoroczne targi Südback w Stuttgarcie zakończyły się 25 października. Südback - specjalistyczne targi dla przemysłu piekarniczego i cukierniczego - po raz kolejny powtórzyły sukces z poprzednich edycji i ustanowiły nowe rekordy pod względem wystawców, powierzchni wystawienniczej i specjalistów obecnych na targach. W sumie ponad 38 tys. profesjonalistów odwiedziło targi (około 15 procent więcej niż w roku 2014), korzystając z okazji, aby zapoznać się z nowościami i trendami, prezentowanymi przez prawie 700 wystawców z 23 krajów, na ponad 55 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. - Sukces tych targów jest dowodem, że koncepcja targów działa i jest to dla nas inspiracją na przyszłość- powiedział Ulrich Kromer, prezes Messe Stuttgart.


Wszyscy zainteresowani branżą piekarniczą przez cztery dni mieli okazję do zainspirowania się najnowszymi technologiami i przełomowymi pomysłami prezentowanymi w trakcie targów. – Nastroje na Südback był naprawdę dobre, hale wystawowe były pełne i wystawców i gości. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. – podsumowuje Andreas Kofler, dyrektor Państwowego Związku Cechów Piekarzy w Wirtembergii. Potwierdza to również Johannes Schultheiß, Przewodniczący Państwowego Związku Cechów Piekarzy w Wirtembergii – Tegoroczne targi Südback po raz kolejny potwierdziły, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży.

Program ramowy został również pozytywnie przyjęty – Poziom zainteresowania był ogromny, a forum trendów dla cukierników było całkowicie pełne. – relacjonuje zachwycony Klaus Vollmer, Przewodniczący Państwowego Związku Cechów dla Handlu Cukierniczego w Badenii-Wirtembergii, z kolei Holger Knieling, dyrektor zarządzający Bako-Zentrale Süddeutschland eG, również wyraża się pozytywnie – Targi Südback 2016 był inspirującym doświadczeniem. Rynek pozytywnie wrze od witalności!


Znaczący wzrost międzynarodowego charakteru
Targi Südback znów odwiedziło więcej profesjonalistów z zagranicy. W tym roku było to 17 procent (w edycji z 2014 roku było to 13 procent). Zarejestrowano gości z ponad 80 krajów. W dużej mierze byli to profesjonaliści z: Austrii, Szwajcarii, Włoch, Czech, Polski, Francji, Rumunii, Węgrzech, Chorwacji i Słowacji. – Targi Südback są niepowtarzalne, międzynarodowe. Z pewnością będą się rozwijały w przyszłości. Już w tym roku odwiedzali nasze stoisko goście z Islandii, Izraela i Hiszpanii - potwierdza Jörg Wagner, autoryzowany przedstawiciel Kaak Nederland B.V.Doskonały klimat inwestycyjny dla ludzi z branży
Według sondażu przeprowadzonego przez zwiedzających Messe Stuttgart, podczas tegorocznej edycji targów, nastąpił znaczny wzrost planów inwestycyjnych. 41 procent wszystkich ankietowanych stwierdziło, że zdecydowanie jest nastawiona i chętna na zakupy i nowe inwestycje podczas targów (w porównaniu do 32 procent w roku 2014). Większość z nich (56 procent) zamierzała wydać do 20 tys. euro, ale prawie jedna trzecia wymieniała sumę 50 tys. euro albo więcej. Zanotowano również znaczny wzrost liczby dyrektorów, menedżerów firm i menedżerów operacyjnych wśród gości (wzrost o pięć punktów procentowych do 32 procent). – Jakość zwiedzających była bardzo, bardzo dobra. Otrzymaliśmy pozytywny i cennay feedback. Z każdą kolejną edycją liczba odwiedzających targi Südback konsekwentnie wzrasta. Pojawia się coraz większa skłonność do inwestowania, a poziom inwestycji wzrasta z roku na rok - podsumowuje Winfried Gross, dyrektor zarządzający Schrutka-Puekert'a GmbH.Większość gości już zdecydowała: wrócą na kolejną edycję
Perspektywy na następny edycję targów Südback są obiecujące. Ponad trzy czwarte wszystkich odwiedzających już planuje ponownie odwiedzić imprezę w roku 2017. Prawie 90 procent poleca targi innym osobom z branży, a 46 procent wszystkich odwiedzających przewiduje, że znaczenie targów wśród specjalistów znacznie wzrośnie. Jest to również pogląd wystawców takich jak Günter Muth, specjalista ds. sprzedaży w Aichinger GmbH - Z naszej perspektywy targi Südback 2016 był wybitne. Hale wystawiennicze były pełne. To wydarzenie staje się coraz ważniejsze dla naszego zawodu. Zarezerwowaliśmy sobie już termin na kolejną edycję targów, nie możemy się doczekać powrotu!

Kolejne targi Südback odbędą się w dniach 23-26 października 2017, w halach Messe Stuttgart.


Komentarze wystawców

Oliver Frey, dyrektor zarządzający Wachtel GmbH
- Targi Südback 2016 były rewelacyjne - to naprawdę doskonałe wydarzenie. Już od 8:45 rano w sobotę, byliśmy całkowicie przytłoczeni zwiedzającymi. Byliśmy mile zaskoczeni wysokim udziałem zagranicznych gości. Zanotowaliśmy wysoką sprzedaż i pozyskaliśmy sporo nowych klientów. Dla nas Targi Südback są numerem jeden w Niemczech.

Volker Groos, dyrektor zarządzający Wiesheu GmbH
- Südback to dla nas ważne targi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu tegorocznej edycji imprezy. Sobota podczas targów była dla mnie najlepszym wydarzeniem od momentu kiedy zacząłem pracę w tej branży. Marzę, że będziemy osiągać tak wspaniałe cele i rezultaty po targach jak i podczas nich.

Stephan Schwind, marketing manager IREKS GmbH:
- Südback 2016 były fantastycznymi targami ze spektakularnym sprzężeniem zwrotnym. Nasze oczekiwania były wysokie, jednak zostały w pełni spełnione, a nawet więcej. Uważam targi Südback za dobre wydarzenie dla przemysłu krajowego. Piekarze przyszli na targi z ciekawości i poszukiwali nowych koncepcji. My skupiliśmy się całkowicie na dostarczeniu im informacji i utrzymywaniu kontaktów, które rokują dla nas bardzo dobrze.