Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Opieka medyczna w cenie rogalika

dodano , Redakcja MH, materiał promocyjny

Zdrowy pracownik to wydajny pracownik, zwłaszcza że w strukturze firmy każdy jest ważnym ogniwem. Zakładamy, że nie będziemy chorowali, bo przecież nikt nie planuje własnej choroby ani choroby pracowników. Gdy nagle z powodu złego stanu zdrowia pracownik nie przychodzi do pracy, pojawia się problem...

     
 

Artukuł pochodzi z kwietniowego wydania magazynu Mistrz Branży

 

Zamów numery archiwalne w wersji PDF: prenumerata@MistrzBranzy.pl

 

 

Zabezpiecz siebie, rodzinę i swoich pracowników

Operacja za dwa lata, kiedy jest konieczna już teraz? To codzienność polskich szpitali. Polskim pacjentom pozostaje kosztowne leczenie prywatne. Jednorazowa wizyta u specjalisty waha się od 80 zł do 200 zł.Czy istnieje sposób na to, aby zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę oraz pracowników przed chorobą oraz szybko radzić sobie z sytuacją kryzysową?

Najprostsze i najtańsze rozwiązanie stanowi karta prywatnej opieki medycznej,która umożliwia leczenie w pierwszej kolejności, przed pacjentami NFZ, w ponad 1000 placówek medycznych w całej Polsce.Jest to rozwiązanie bardzo popularne w Europie, a w Polsce już zdobywa swoich zwolenników. Stać na nią nie tylko duże firmy, ale w zasadzie każdego obywatela. Może dlatego, że„80% Polaków uważa, że stan służby zdrowia jest zły lub bardzo zły”.  

Nie mylić z ubezpieczeniem grupowym

Bardzo często prywatna opieka medyczna mylona jest z ubezpieczeniem grupowym. Warto wiedzieć, że są to dwa odrębne zagadnienia. Prywatna abonamentowa opieka medyczna zapewnia nam dostęp do placówek leczniczych w całej Polsce.Posiadając kartę, w każdejchwili możemy dostać się do wszystkich lekarzy i badań bez limitów i ograniczeń. Wystarczy wykręcić numer na infolinię i umówić się do wybranej przez siebie kliniki. Dobrej kliniki, zarówno w swoim mieście, jak i w całej Polsce, ponieważ do dyspozycji jest ponad 1000 placówek medycznych na terenie całego kraju. Karta medyczna w porównaniu z dwiema najpopularniejszymi metodami leczenia, a więc NFZ oraz prywatnym, jest bezkonkurencyjna.

Dbajmy o swoich pracowników!

Związek między zdrowiem pracowników a ich produktywnością jest oczywisty. Trudno oczekiwać od źle czującego się czy nieobecnego pracownika nowych pomysłów iefektywnego wykonywania obowiązków. Dlatego ‒ we własnym interesie ‒ coraz więcej zakładów pracy posiada programy oferujące pracownikom dodatkową opiekę medyczną, którą według badań pracownicy traktują bardzo poważnie.Opieka medyczna należy do najbardziej cenionych przez pracowników elementów pakietu wynagrodzenia pozafinansowego ‒wynika z badań przeprowadzonych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „W trosce o zdrowie” (www.gazetapraca.pl). Pracownicy doceniają opiekę medyczną nawet wtedy, gdy sami ponoszą częśćlub całość kosztów. Taka oferta w ramach firmy jest dla nich nawet 60% tańsza niż indywidualny pakiet dostępny na rynku.

Dbajmy o swoich pracowników!

3 sposoby opłacania abonamentu

‒samodzielne opłacanie abonamentu przez pracowników(wymagana kwota jest potrącana z zarobków; pracownik zyskuje, bo ten sam wariant w opiece medycznej SIGNUM dla Firm jest 2-3 razy tańszy niż w ofercie dla Klienta Indywidualnego)

‒współdzielenie kosztów: część abonamentu opłaca firma, część dopłaca pracownik (np. 20-30 zł/mc)

‒firma opłaca abonament pracownikom w 100% (jest to koszt dla firmy i motywacja dla pracowników)

Jaką opiekę medyczną wybrać dla firmy?

Najlepiej taką, która daje duży zakres świadczeń w korzystnej cenie i z możliwością korzystania w placówkach medycznych w całej Polsce. Czyli dokładnie to, co oferuje opieka medyczna SIGNUM. SIGNUM umożliwia wybór wśród czterech pakietów z naprawdę dużym zakresem świadczeń medycznych w korzystnej cenie, o czym świadczy szybko rosnąca liczba nowych klientów. Są to zarówno małe firmy, w których pracownicy sami opłacają abonament, jak i duże przedsiębiorstwa biorące na swoje barki ciężar finansowy. Na dodatek firma udostępnia rozwiązania informatyczne do administrowania płatnościami i listą pracowników. Dzięki ominięciu tzw. papierologii wdrożenie jest naprawdę proste, co niejednokrotnie podkreślają panie kadrowe.

Często wydaje się, że w firmie są ważniejsze tematy niż opieka medyczna, my uważamy, że mimo wszystko warto zadbać o zdrowie zawczasu. Duże korporacje oszczędzają pieniądze i liczą się z każdą złotówką, wykupując opiekę medyczną. Oni już wiedzą, że ten wydatek zwróci się z nawiązką.

-------------------------------------------------

Elastyczne pakiety SIGNUM

W zależności od wariantu opieka może obejmować

pracownika ‒ 65 zł,
pracownika z partnerem życiowym ‒ 130 zł
lub nawet całą rodzinę ‒ 150 zł.

Porównując ceny z początków funkcjonowania  abonamentów, tj. 1000-1500 zł miesięcznie, czy kosztów leczenia „prywatnego”, gdzie nawet jedna choroba może kosztować 500-700 zł, to ceny 65 zł czy 125 zł miesięcznie, porównywalne do jednorazowej wizyty, nie stanowią bariery dla większości firm i pracowników.

Optymalny, srebrny pakiet SIGNUM obejmuje:

‒ dostęp do 24 specjalistów
‒ 22 rodzajów badań
‒  61 zabiegów chirurgicznych

Specjalnie dla Czytelników „Mistrza Branży”

Opieka medyczna SIGNUM w korzystnej cenie + 3-miesięczna prenumerata „Mistrza Branży”!

Każdy, kto zdecyduje się na zakup pakietu „Opieki medycznej w korzystnej cenie” do 18 maja br., otrzyma darmową 3-miesięczną prenumeratę czasopisma „Mistrza Branży” oraz dodatkowe nagrody niespodzianki. Zamówienia na „Opiekę medyczną SIGNUM” można składać poprzez www.ommistrzbranzy.pl

Pełna oferta znajduje się na www.ommistrzbranzy.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać również pod numerem tel. 504 905 968.