Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Światowy Piekarz oraz Światowy Cukiernik Roku 2014

dodano , Redakcja PS

2 października br. w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej odbyła się Gala, podczas której prezes UIBC Peter Becker oraz prezes deputowany Gerhard Schenk uhonorowali światowych rzemieślników piekarstwa i cukier­nictwa.

Piekarzem Roku 2014 został znany w piekarskim świecie Holender Bert Kolkman, natomiast prestiżowy tytuł Światowego Cukiernika 2014 r. przyzna­no wybitnemu japońskiemu mistrzowi cukiernictwa Kazuaki Takai. Przypomina­my, że pierwszy tytuł Światowego Piekarza otrzymał Andrzej Szydłowski z Gdańska w 2010 r. Tytuł przyznała Światowa Unia Piekarzy (UIB).
Wyróżnieni prowadzą własne zakłady rzemieślnicze, poświęcając jednocześnie czas na szkolenie i wychowywanie młodych adeptów sztuki piekarsko-cukierniczej. Zarówno Kolkman, jak i Takai zaangażowani są w prace branżowych organizacji krajowych, jak i w Światowej Unii Piekarzy i Cukierników UIBC. Specjalista ds. regeneracji.


W Poznaniu poznaliśmy Światowego Piekarza i Cukiernika Roku 2014. Świetni fachowcy, mistrzowie dla wielu młodych adeptów piekarstwa i cukiernictwa: mistrz piekarski Bert Kolkman (w środku po lewej) oraz mistrz cukiernictwa Kazuaki Takai. Nagrody wręczali Peter Becker i Gerhard Schenk. W tym gronie nie mogło zabraknąć 1. Światowego Piekarza Roku Andrzeja Szydłowskiego