Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

EKO BIO ORGANIC Centrum z miejscem dla tradycyjnych produktów

dodano , Redakcja AK

Dobra informacja dla producentów żywności BIO, ale też dla tych, którzy produkują tradycyjnie (naturalnie)! Na Śląsku, w Mikołowie, z inicjatywy biopiekarza Bogdana Smolorza powstaje Handlowo-Edukacyjne EKO BIO Organic Centrum. Nowe miejsce zacznie działać 8 listopada 2014 r.

Nowe Centrum powstaje na terenie byłej bazy autobusowej „Jamna Bus“ w Mikołowie przy ul. Kościuszki 61. Jak zapowiadają organizatorzy, "w czystej, higienicznej oraz ogrzewanej zimą hali znajdzie swoje miejsce kilkudziesięciu wystawców, przetwórców i rolników produktów certyfikowanych ekologicznych, a także produktów naturalnych".

Centrum handlu...

Obok ekologicznego (certyfikowanego!) pieczywa i wyrobów cukierniczych, ekologicznych warzyw i owoców, konsumenci zaopatrzą się w ekologiczne mięso, wędliny oraz świeże ryby. Z krajowych i małych europejskich serowni będą dostarczane sery twarde krowie, kozie i owcze czy soki tłoczone, oleje i oliwy. Produkty produkowane naturalnie, ale niecertyfikowane znajdą się w specjalnie wyróżnionej Strefie.

– Mamy nadzieję, że każdy będzie mógł zrobić wszystkie zakupy – dodaje Bogdan Smolorz, który zapewnia, że oferta będzie się zmieniała w zależności od sezonu.

Centrum edukacji i konsumpcji

Centrum to nie będzie tylko miejsce bezpośredniej sprzedaży szczególnych produktów, ale też źródło informacji. Organizatorzy już zapowiadają otwarcie kulinarnej księgarni, organizację warsztatów edukacyjnych oraz prowadzenie wykładów na temat zdrowego odżywiania. Nie zabraknie również stoisk dla osób chcących zaprezentować swoje produkty w tematyce prozdrowotnej, dietetycznej i podobne.

Po zakupach konsumenci będą mogli odpocząć i smacznie zjeść. To tutaj zwolennicy żywności BIO oraz weganie znajdą małą gastronomię (m.in. pizzeria BIO), kawiarnię lub herbaciarnię.

W odróżnieniu od już działających bazarów z żywnością ekologiczną, Centrum będzie działać przez cały tydzień: w soboty i środy będzie funkcjonować jako bazar, a w pozostałe dni tygodnia jako delikatesy i hurtownia produktów suchych, zaopatrująca sklepy ze zdrową żywnością.

Organizatorzy spodziewają się około 80 wystawców. Już zapraszają do współpracy wszystkich Eko Bio Organic producentów, importerów, rolników, właścicieli sklepów, blogerów kulinarnych i pasjonatów.

Więcej informacji: Sonia Kmiecik (menedżer Hali), tel. 661 747 621

źródło informacji: fanpage EkoBioOrganic Centrum