Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Propagujemy czysty biznes

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Niedawno zakończyła się edycja programu Czysty Biznes pt. "Propagowanie czystego biznesu w Polsce", realizowana w latach 2007-2011. Firmy biorące udział nie tylko zmniejszyły koszty działalności, ale wyróżniły się na coraz bardziej ciasnym rynku.

Niemal w połowie z firm biorących udział w programie specjaliści ds. środowiskowych przeprowadzili audyty, dzięki którym zidentyfikowano najpoważniejsze problemy środowiskowe w poszczególnych firmach oraz stworzono realne plany przeciwdziałania tym problemom. Szczegółowy opis rozwiązania tych problemów w postaci tzw. programów naprawczych, zawierających propozycje innowacyjnych i niskonakładowych działań,przygotowano dla niemal 150 firm. W efekcie wprowadzonow życie około 100 praktycznych rozwiązań (inwestycyjnych i nie inwestycyjnych), dzięki którymfirmy nie tylko ograniczyły swój negatywny wpływ na środowisko, ale także zmniejszyły koszty działalności. Przedsiębiorstwa te stały się tym samym bardziej atrakcyjne dla konsumentów i konkurencyjne na zglobalizowanym rynku.

Szacuje się, że przeprowadzone działania przyczynią się do obniżenia zużycia energii (średnio o 10%), wody (20%) i materiałów (5%) oraz zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów i emisji (średnio o 10%).

Więcej informacji o programie Czysty Biznes w dziale "Warto przeczytać"