Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Rozbudzają wyobraźnię i wywołują uśmiech…

dodano , Redakcja MW, materiał promocyjny

Zabawne ciastka, ulubieni bohaterowie z bajki na słodko, lizaki dla dziewczynki i chłopaka, kolorowe dekoracje czy papilotki – niewiele trzeba, żeby na twarzach dzieci wywołać uśmiech. W ślad za tymi małymi potrzebami idą producenci akcesoriów i surowców dla cukiernictwa. Co jest na topie? Zajrzyjmy do sklepu tortownia.pl.

     
 

Artykuł pochodzi z majowego wydania magazynu Mistrz Branży

 

Zamów numery archiwalne w wersji PDF: prenumerata@MistrzBranzy.pl

 

 

Dzień Dziecka to wspaniała okazja, aby uruchomić wyobraźnię i choć na chwilę powrócić do kolorowego świata dzieciństwa. W końcu pieczenie i przygotowywanie deserów może być wspaniałą zabawą! Pod warunkiem, że ułatwimy sobie pracę :). Warto obejrzeć ofertę sklepów dystrybuujących wszystko, co może być przydatne do kreatywnego pieczenia. Znajdziesz w nich zaskakujące kształtem formy, wykrawaczki i inne rzeczy, które rozbudzą fantazję.

Na patyku i w papilotach

Na pewno dużą radość sprawią najmłodszym czekoladowe lizaki (zdj. 1) w zabawnych kształtach, które z łatwością można wykonać przy pomocy odpowiednich form.

Dużą popularnością w dalszym ciągu cieszą się również muffinki. Aby nadać im wyjątkowego charakteru, nawiązującego do tego radosnego dnia, wystarczy „ubrać” je w kolorowe papilotki (zdj. 2), które na pewno zwrócą uwagę najmłodszych.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również ciasteczka, jak zwykle doskonałe na każdą okazję i tutaj wybór jest bardzo duży – herbatniki w kształcie słoni, misiów (zdj. 3) i innych zwierzątek przywołają uśmiech na twarzy każdego malucha... mogą przy tym pełnić również funkcję edukacyjną.

W dobrej formie

Jeśli z okazji tego wyjątkowego święta zamierzamy przygotować tort, warto zastanowić się nad odpowiednią dekoracją, dzięki której na długo zostanie w pamięci maluchów i gości. Największą radość sprawimy najmłodszym, przygotowując tort z figurką ulubionej zabawki, bohatera z bajki lub filmu. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane.

Tort możemy pokryć kolorowym lukrem plastycznym (zdj. 4), przy pomocy którego możemy również stworzyć pozostałe ozdoby. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tworzeniu tego typu dekoracji, warto skorzystać z profesjonalnej wiedzy i zapisać się na szkolenie w Akademii tortownia.pl, która w swojej szerokiej ofercie posiada również kurs z tworzenia i modelowania figurek.

Jeżeli nie mamy czasu, dużym ułatwieniem może okazać się przygotowanie tortu w odpowiedniej formie, np. w kształcie pluszowego misia albo lalki (zdj. 5).

Do dekoracji możemy użyć gotowych ozdób, takich jak perełki (zdj. 6), posypki lub figurki.

Przykładowo, jeśli tort będzie przygotowywany dla małego fana piłki nożnej, można skorzystać z gotowych piłkarzyków (zdj. 7), a tort wyłożyć murawą, czyli skorzystać z wydruku jadalnego w kształcie boiska (zdj. 8).

Możliwości jest moc, wystarczy uruchomić wyobraźnię i skorzystać z paru rozwiązań! Tak niewiele trzeba, żeby 1 czerwca był dla dzieci radosnym i niezapomnianym dniem!

     
 

tortownia.pl – firma skupiająca swoją działalność wokół wielkiej pasji jej właścicielki, Agnieszki Klimczak, którą jest pieczenie oraz artystyczna dekoracja tortów i innych słodkości.
W ramach firmy funkcjonuje

Sklep tortownia.pl, który oferuje szeroką gamę produktów do wyrobu i dekoracji ciast i tortów; zajmuje się dystrybucją produktów cukierniczych światowych marek, m.in. Renshaw, PME, Modecor, Felcman i in.

Akademia tortownia.pl – miejsce szkoleń dla profesjonalistów i amatorów, którzy chcą poznawać tajniki stylu angielskiego;

Pracownia Cukiernicza tortownia.pl – tortowe atelier, gdzie o smak wypieków dba mistrzyni cukiernictwa Bożena Sikoń.