Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Pieczywo w diecie odchudzającej

  Pieczywo w diecie odchudzającej

  Pieczywo i inne produkty zbożowe stanowią podstawę pożywienia i powinny występować w dziennej racji pokarmowej nawet kilka razy. Spożywanie ich w odpowiedniej ilości, wbrew potocznym opiniom, nie prowadzi do otyłości, a wręcz przeciwnie – może zmniejszać ryzyko jej powstawania.

  Więcej

 • Fakultatywne i obowiązkowe zasady fakturowania w 2013 r.

  Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług została skierowana do podpisu prezydenta, w związku z tym od 2013 r. przedsiębiorców będą obowiązywać zmienione zasady fakturowania. Sprawdź, jakie czekają Cię zmiany: fakultatywne i te obowiązkowe.

  Więcej

 • Jarosław Gajda - przedsiębiorca o pozytywnym wizerunku

  Jarosław Gajda - przedsiębiorca o pozytywnym wizerunku

  Jarosław Gajda, znany radomski piekarz oraz przewodniczący KRPiC, znalazł się w gronie przedsiębiorców z całej Polski, którzy zostali wyłonieni w konkursie "Biznes. Dobry wybór". Trafiły tu osoby, które odniosły sukces ekonomiczny, są dobrymi pracodawcami i zaangażowały się w sprawy społeczne.

  Więcej

 • Jak zaaranżować witrynę wystawową na święta

  Jak zaaranżować witrynę wystawową na święta

  Wkrótce święta Bożego Narodzenia. Przygotowania do stworzenia odpowiedniego klimatu zazwyczaj zaczynają się na miesiąc przed Wigilią. Ale to nie reguła. W zależności od rodzaju lokalu, liczby asortymentu, obsługi i sposobu sprzedaży boom na świąteczne dekorowanie może rozpocząć się wcześniej bądź nieco później.

  Więcej

 • Baletnica Mariusza Góreckiego w Kuczora Cafe

  Baletnica Mariusza Góreckiego w Kuczora Cafe

  Mistrz cukiernictwa Przemysław Kuczora nie kryje dumy z osiągnięć swojego wychowanka Mariusza Góreckiego, który w listopadzie startował w Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników. Na początku grudnia w Kuczora Cafe we Wrześni postawił karmelową baletnicę, którą 18-letni Mariusz wykonał podczas konkursu w Sao Paulo.

  Więcej

 • Mistrz Branży z widokiem na święta

  Mistrz Branży z widokiem na święta

  W Mistrzu Branży zapachniało świętami. Tylko u nas znajdą Państwo całe bogactwo receptur świątecznych. Podpowiemy, jak zaskarbić sobie sympatię klienta podczas przedświątecznych zakupów i jak przystroić piekarnie i cukiernie w ten magiczny czas. Mamy też 21 prezentów pod choinkę!

  Więcej

 • Puravita - nowa linia mieszanek piekarniczych

  Puravita - nowa linia mieszanek piekarniczych

  W odpowiedzi na coraz silniejszy prozdrowotny trend wśród konsumentów, Puratos opracował gamę gotowych do użycia mieszanek do produkcji zdrowego i smacznego pieczywa Puravita: Puravita Mussli, Puravita Żytnia, Puravita Żurawina, Puravita Niskokaloryczna, Puravita Wieloziarnista, Puravita Witalna.

  Więcej