Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Młodzi cukiernicy na Expo Sweet 2013

  Młodzi cukiernicy na Expo Sweet 2013

  Prezentujemy finałową dwunastkę III Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych. Tylko u nas zobaczycie, jakie duety wystartują 21 lutego br. w Warszawie podczas Expo Sweet. Sprawdzicie, kto wspiera młode talenty, gdzie młodzi zawodnicy trenowali i dzięki jakim pracom zakwalifikowali się do konkursu.

  Więcej

 • Nowa definicja próbki bezpłatnej

  Nowa definicja próbki bezpłatnej

  Rozdawanie próbek swoich wyrobów klientom, kontrahentom czy nawet własnym pracownikom to jedno z bardziej skutecznych narzędzi promocyjnych i reklamowych. Wręczanie takiej niewielkiej części towarów nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Warto mieć jednak na uwadze, że od wiosny tego roku obowiązuje nowa definicja próbki.

  Więcej

 • Co się będzie działo na SweetTARG 2013?

  Co się będzie działo na SweetTARG 2013?

  3-5 marca br. w Katowicach odbędą się IV Śląskie Targi Cukiernictwa, Piekarnictwa i Lodziarstwa SweetTARG. Szykują się 3 dni wypełnione bogatą ofertą wystawców oraz interesującym programem imprez towarzyszących. Nie zabranie znanych osób z branży.

  Więcej

 • Finał Plebiscytu „Produkty i Receptury Świąteczne”

  Finał Plebiscytu „Produkty i Receptury Świąteczne”

  Od końca listopada do 21 grudnia 2012 r. toczyła się walka na głosy w Plebiscycie na Receptury Mistrza i Ucznia. O laur najciekawszej receptury na święta Bożego Narodzenia zabiegało 14 firm, a także uczniowie z 4 szkół. Wyłoniono również zwycięzcę w kategorii „Dodatki, surowce, dekoracje”.

  Więcej

 • Zaległe wakacje

  Zaległe wakacje

  W 2012 r. po raz pierwszy można było odebrać niewykorzystane dni wolne w ciągu 9, a nie – jak dotychczas – 3 miesięcy. Warto jednak przypomnieć zasady udzielania urlopu wypoczynkowego, aby uniknąć potencjalnych konfliktów z podwładnymi.

  Więcej

 • W najpiękniejsze święta w roku....

  W najpiękniejsze święta w roku....

  Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Życzy redakcja ...

  Więcej

 • Przygotuj remanent

  Koniec roku zbliża się dużymi krokami, a wraz z nim dodatkowe prace związane z inwentaryzacją składników majątkowych przedsiębiorcy.

  Więcej

 • Wysokiej jakości blachy i powłoki

  Wysokiej jakości blachy i powłoki

  Technicoat otwiera pierwszą w Europie Środkowej licencjonowaną linię produkcyjną DIBS (DuPont Industrial Bakery Solutions – Rozwiązania DuPont dla piekarni przemysłowych)

  Więcej