Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Raport o szarej strefie

  Raport o szarej strefie

  Szara strefa to zjawisko złożone, trudne i wstydliwe. To, o czym mówi się kuluarowo lub co wychodzi na jaw przy okazji afer spożywczych, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Jak zatem działa szara strefa w branży piekarskiej, gdzie jej udział jest największy, a gdzie marginalny, przedstawię w poniższym opracowaniu.

  Więcej

 • Egzaminy czeladnicze i mistrzowskie

  Egzaminy czeladnicze i mistrzowskie

  Chciałbyś zdać egzamin czeladniczy lub mistrzowski w zawodach piekarz i cukiernik za rozsądne pieniądze? Czujesz, że potrzebujesz szkolenia przed egzaminami? Warszawska Izba Rzemieślnicza organizuje takie szkolenia i egzaminy na terenie całego kraju.

  Więcej

 • Unifine przemianowane

  Unifine przemianowane

  Nazwa „Unifine Food and Bake Ingredients” znika bezpowrotnie z branży cukierniczej. Od września 2012 r. jeden z wiodących europejskich producentów komponentów dla cukiernictwa zmienił nazwę na Dawn Foods Poland. Zmiana ta jest wynikiem nabycia 100% udziałów w grupie Unifine przez firmę Dawn Foods z USA.

  Więcej

 • Zwijarka próżniowa CSV FRITSCH wyróżniona na targach IBA

  Zwijarka próżniowa CSV FRITSCH wyróżniona na targach IBA

  Cukiernicy i piekarze nieustannie prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych specjałów, o czym można się było przekonać śledząc emocjonującą rywalizację podczas zawodów iba cups. Innowacyjne rozwiązania producentów maszyn piekarniczych są często, na pierwszy rzut oka, mniej spektakularne,

  Więcej

 • IBA 2012 w obiektywie

  IBA 2012 w obiektywie

  IBA co 3 lata skupia uwagę branży piekarsko-cukierniczej z całego świata. To na te targi wystawcy rezerwują terminy premier najnowszych rozwiązań technologicznych. To tutaj poznajemy trendy, które zdominują świat przez najbliższe lata. I tutaj trwa widowisko pięknej sztuki piekarskiej i cukierniczej.

  Więcej

 • CSB-system zaprasza na targi Polagra-Tech

  CSB-system zaprasza na targi Polagra-Tech

  Szanowni Państwo, już od dawna branżowe rozwiązania IT pomagają osiągnąć sukces w biznesie. Oszczędzają czas i koszty, dbają o potrzebną wydajność i przejrzystość procesów w Państwa przedsiębiorstwie.

  Więcej

 • X Warszawskie Święto Chleba

  X Warszawskie Święto Chleba

  7 października na Placu Teatralnym w Warszawie ruszą coroczne dożynki. Warszawskie Święto Chleba już od 10 lat popularyzuje tradycję wsi mazowieckiej, promuje tradycyjne polskie wypieki i wyroby artystów ludowych. Przypomina również obrzędy związane z chlebem oraz gwarantuje dobrą zabawę przy folklorze.

  Więcej

 • Mistrz Branży na targach Polagra-Tech

  Mistrz Branży na targach Polagra-Tech

  7-11 października br. wszystkie drogi będą prowadzić do Poznania na targi Polagra-Tech. Nie zabraknie tam redakcji "Mistrza Branży". Zapraszamy na stoisko prasowe nr 115 w pawilonie 5.

  Więcej