Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Zapytaj przedstawiciela firmy HERT o Blue Box

  Zapytaj przedstawiciela firmy HERT o Blue Box

  Blue Box czyli praktyczna walizka wypełniona częściami zamiennymi do maszyn WP Haton. Podstawowa korzyść z posiadania tego produktu to minimalizacja przestojów, dzięki szybkiej reakcji na awarie podstawowych części maszyn.

  Więcej

 • Bezdymnie i ekonomicznie w Twojej piekarni - obejrzyj film z realizacji

  Bezdymnie i ekonomicznie w Twojej piekarni - obejrzyj film z realizacji

  W przypadku ceramicznych pieców RRK, przystosowanych do spalania paliw stałych, przestawienie się na alternatywne paliwa gazowo-płynne nie zawsze daje spodziewane efekty. Szukając realnych oszczędności, lepiej zmodernizować piec na tradycyjny opał, wyposażając go w nowy palnik i system automatycznego nawęglania.

  Więcej

 • Afera z suszem jajecznym

  Ponad 26 ton pochodzącego z nielegalnej produkcji i obrotu proszku jajecznego zawierającego m.in. kadm i ołów, zabezpieczono w trakcie śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Kaliszu.

  Więcej

 • Opieka medyczna w cenie rogalika

  Opieka medyczna w cenie rogalika

  Zdrowy pracownik to wydajny pracownik, zwłaszcza że w strukturze firmy każdy jest ważnym ogniwem. Zakładamy, że nie będziemy chorowali, bo przecież nikt nie planuje własnej choroby ani choroby pracowników. Gdy nagle z powodu złego stanu zdrowia pracownik nie przychodzi do pracy, pojawia się problem...

  Więcej

 • Z biblioteczki Mistrza: Czekoladowa Akademia Callebaut®

  Z biblioteczki Mistrza: Czekoladowa Akademia Callebaut®

  Co ma ze sobą wspólnego aztecki bóg Quetzalcoatl, mała wioska w dolinie Ulủa, w środkowej części Hondurasu i hiszpańscy konkwistadorzy? Co łączy włoskiego lekarza Stephani Blancardiego, Walentynki i hinduskie święto religijne Diwali? Czy tarta lawendowo- imbirowa, wielka gianduja i deser Irlandia mają jakiś wspólny mianownik?

  Więcej

 • Uczniu przyłącz się!

  Uczniu przyłącz się!

  Stwórz autorską recepturę na chleb lub słodki wypiek dla turystów odwiedzających nepalską wioskę Syabru Bensi! Podziel się z nami swoimi pomysłami, a być może wypiek oparty na Twojej recepturze, stanie się hitem na najpopularniejszym himalajskim szlaku... Pomóżmy ubogim mieszkańcom wioski poprawić swój byt!

  Więcej

 • Chleb marnotrawiony

  Chleb marnotrawiony

  W Polsce lekką ręką co roku wyrzuca się 9 mln ton żywności. Najczęściej na śmieciach ląduje pieczywo i wędliny. Czy jest sposób, by przerwać marnowanie żywności?

  Więcej

 • Doskonalenie wrażliwości sensorycznej zespołu sensorycznego

  Sprawdź, jaka jest różnica między oceną organoleptyczną a sensoryczną? Co wpływa na wyniki analizy sensorycznej? Jak zdiagnozować daltonizm smakowy? Ile rozróżniasz barw? Więcej dowiesz się i przetestujesz podczas szkolenia organizowanego przez firmę JARS - 17 kwietnia!

  Więcej

 • Szukamy odpowiedzi, inspiracji i angażujemy branżę

  Szukamy odpowiedzi, inspiracji i angażujemy branżę

  Dlaczego Piotr Koperski nie został mechanikiem? Kto ma płacić za kontrole urzędowe: państwo czy producenci żywności? Jak ograniczyć polepszacze w chlebie? Ile kosztuje lekceważenie odpadów w naszej branży? I najważniejsze pytanie w tym wydaniu, inicjujące dyskusję: jaki jest ideał czystej etykiety?

  Więcej