Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Czekolada z intencjami

  Czekolada z intencjami

  Amerykańska firma Intentional Chocolate wprowadziła na rynek serię czekolad organicznych, które zadziwiają głównie sposobem reklamowania. Czekoladę rekomenduje sam Dalajlama, mówiąc, że "Ta czekolada przyniesie ludzkości szczęście".

  Więcej

 • Kołocz śląski chroniony w UE

  Kołocz śląski chroniony w UE

  Na mocy rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej nr 733/2011 z dnia 22 lipca 2011 roku został wpisany do rejestru chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) kołocz (kolacz) śląski.

  Więcej

 • Zamiennik czekolady

  Zamiennik czekolady

  Niedawno brytyjska firma Muntons zdobyła nagrodę za produkt, który może zastąpić proszek kakaowy nawet w 50%. To może być interesująca oferta nie tylko dla producentów słynnego brownie.

  Więcej

 • Tradycyjny sękacz od Dan Cake

  Tradycyjny sękacz od Dan Cake

  Producent sięgnął po jeden z tradycyjnych słowiańskich receptur. Na świątecznych półkach sklepowych, znajdziemy pyszny sękacz pieczony z wyselekcjonowanych składników, takich jak wysokiej jakości mąka pszenna czy masa jajowa.

  Więcej

 • Lubelska piekarnia kontra sanepid

  Sanepid sprawdza, czy pomimo decyzji nakazującej zamknięcie piekarni LSS Społem przy ul. Koncertowej w Lublinie nadal nie produkowano pieczywa - informuje Dziennik Wschodni.

  Więcej

 • Bezpieczna Piekarnia na Śląsku

  W siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach 16 listopada 2011 roku odbyło się seminarium podsumowujące działania kontrolne w ramach programu prewencyjnego „Promocja prawa pracy oraz przepisów dotyczących spełnienia przez maszyny i urządzenia wymagań zasadniczych i minimalnych w zakładach piekarniczych”.

  Więcej

 • Polskie Zakłady Zbożowe

  Polskie Zakłady Zbożowe w Krakowie SA szykują się do budowy nowego zakładu przemiału zboża w Niepołomicach koło Krakowa. Inwestycja pochłonie około 55 mln zł.

  Więcej

 • Świąteczne zestawy Terravity

  Świąteczne zestawy Terravity

  Wraz z pudełkiem pełnym czekoladowych słodkości Terravita przygotowała gorący prezent - ogrzewacz do rąk, w formie głównego bohatera zimowej pory - Świętego Mikołaja.

  Więcej