Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Nowe nauczanie zawodu

  Nowe nauczanie zawodu

  31 marca i 1 kwietnia w Mrągowie odbyła się konferencja pt. „O stanie edukacji w branży piekarsko-cukierniczej”, zorganizowana w ramach Projektu Doskonalenie "Chlebem Powszednim" Nauczyciela Zawodu. Pomysłodawcy spotkali się z nauczycielami zawodu i ekspertami, żeby wypracować nowy program praktyk, które ruszą już 17 kwietnia.

  Więcej

 • Credin zaprasza na seminaria

  Credin zaprasza na seminaria

  Firma Credin Polska w kooperacji z firmami INTERTECH, ILAPAK, HERT, PROMARK, MŁYNY SZCZEPANKI oraz WIESHEU zaprasza na seminaria - Credi Cookies Sensation.

  Więcej

 • Nowy certyfikat ZUS

  Nowy certyfikat ZUS

  W dniu 30 marca wygasł obecny certyfikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „PE-1-ZUS-EWD”, służący do elektronicznej wymiany danych z ZUS.

  Więcej

 • Nowość od Uldo - Chleb od serca

  Nowość od Uldo - Chleb od serca

  Firma ULDO wprowadziła nową mieszankę piekarniczą, wchodzącą w skład grupy Pieczywo dla zdrowia. Chleb, który ze względu na swój unikatowy skład i właściwości otrzymał certyfikat jakości Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi, tym samym stając się częścią programu profilaktyki prozdrowotnej Siła Serca.

  Więcej

 • Śląskie smaki czy zagraniczne specjały?

  Śląskie smaki czy zagraniczne specjały?

  Kebab, sushi, pizza? A może tradycyjne śląskie potrawy lub menu stworzone z wykorzystaniem ekologicznych produktów? Jeżeli zastanawiasz się nad profilem własnego lokalu lub chcesz poznać nowości – odwiedź targi FOOD-to-GO w Chorzowie.

  Więcej

 • Koniec lokat bez podatku

  Koniec lokat bez podatku

  31 marca br. weszły w życie nowe przepisy Ordynacji podatkowej, które likwidują możliwość uniknięcia zapłaty tzw. podatku Belki.

  Więcej

 • Seminarium: Rozwój e-learningu

  Seminarium: Rozwój e-learningu

  Czy rozwój e-learningu stanowi odpowiedź na wyzwania uczenia się przez całe życie? Na to pytanie starano się odpowiedzieć podczas seminarium, które odbyło się 27 marca br. w siedzibie Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU).

  Więcej

 • Tradycja z dodatkiem nowoczesności

  Tradycja z dodatkiem nowoczesności

  Wielkanoc bez tradycyjnie przygotowanych mazurków czy bab drożdżowych to nie Wielkanoc. Z drugiej strony tradycja to nie dogmat, który nie podlega zmianom, więc czasem warto ją udoskonalić, dorzucając coś ze współczesności. Przyjrzyjmy się tradycyjnej produkcji wielkanocnych wypieków z uwzględnieniem technologicznych akcentów.

  Więcej