Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Aktualności

 • Polska na 24. miejscu

  Polska na 24. miejscu

  Znamy już wyniki Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywności 2012. Wyprzedziliśmy ponad 80 krajów... Jakie są nasze mocne strony?

  Więcej

 • Rynek cukierków może wzrosnąć

  Rynek cukierków może wzrosnąć

  Polacy zjadają kilogram cukierków rocznie, głównie żelków. Miejsca wystarczy i dla marek sieci, i wyrobów znanych producentów – przekonuje "Puls Biznesu".

  Więcej

 • Piekarnia-cukiernia na parkiecie

  Piekarnia-cukiernia na parkiecie

  Często przedsiębiorcy stają przed dylematem: jak pozyskać kapitał na rozwój swojej działalności? W gąszczu możliwości, jakie daje rynek finansowy, warto wybrać opcję, która wzmocni pozycję piekarni na rynku.

  Więcej

 • Lwówek Śląski dla Nepalu

  Lwówek Śląski dla Nepalu

  Zapraszamy do działu "Receptury", gdzie opublikowaliśmy przepisy przygotowane przez uczniów ZSZ ZPEW w Lwówku Śląskim. Receptury opracowano na podstawie zasad akcji „Twój wypiek w Nepalskiej Piekarni”, która została ogłoszona na naszych łamach.

  Więcej

 • VI edycja Kremówki Papieskiej w Rzeszowie

  VI edycja Kremówki Papieskiej w Rzeszowie

  Już po raz 6. podkarpaccy cukiernicy i piekarze podjęli się niezwykłego wyzwania, czyli przygotowania 92-metrowej „Kremówki Papieskiej”. Ta uroczystość odbyła się tradycyjnie na centralnym rzeszowskim deptaku, przy ulicy 3 Maja w trzecim dniu czerwca.

  Więcej

 • Studia dla piekarza i cukiernika

  Studia dla piekarza i cukiernika

  Radomska Szkoła Wyższa we współpracy z Akademią Piekarską firmy IREKS PROKOPOWICZ Sp. z o.o. ogłasza nabór na I semestr 3,5-letnich studiów niestacjonarnych na kierunku piekarz-cukiernik.

  Więcej

 • Produkujemy więcej cukru

  Produkujemy więcej cukru

  W sezonie 2011/2012 produkcja cukru białego w Polsce wyniosła 1859 tys. t i była o 27% większa niż w sezonie poprzednim oraz o 453 tys. t od kwoty produkcyjnej – wynika z raportu Rynek cukru Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

  Więcej

 • Skutki nawałnic

  Skutki nawałnic

  Nawałnice i burze niszczyły uprawy na polach, w tunelach foliowych i szklarniach. Żywioł zostawił po sobie ślad również na zabudowaniach gospodarskich.

  Więcej